آموزش اجرای بازی های PS4 روی PS5

شرکت سونی علاوه بر تولید کنسول‌های پلی استیشن و عرضه آن در بازار، با ایجاد قابلیت اجرای بازی PS4 روی PS5، رضایت گیمرها را جلب کرده است. کنسول PS5 به عنوان آخرین کنسول بازی شرکت سونی تا به این لحظه، فروش زیادی در جهان داشته است. اگر شما نیز از طرفداران بازی های پلی استیشن هستید و به تازگی این کنسول را خریداری کرده‌اید و در مورد نحوه اجرای بازی PS4 روی PS5 نمی‌دانید، در این مطلب آموزشی از وبلاگ انارگیفت با ما همراه باشید.

روش‌های اجرای بازی PS4 روی PS5

اجرای بازی PS4 روی PS5
اجرای بازی PS4 روی PS5

در زمان عرضه پلی استیشن 5 در بازار، مدیر عامل پلی استیشن به گیمرها این تعهد را داد که اکثر بازی‌های کنسول پیشین بر روی PS5 قابل اجرا می‌باشد. بنابر اظهارات او، در زمان تست کنسول جدید، تمامی بازی‌های PS4 قابلیت اجرا بر روی PS5 را داشته‌اند.

دانلود بازی‌های PS4 از آرشیو PS5

برای دسترسی به بازی‌های موجود در کنسول پلی استیشن 5 باید در صفحه اصلی این کنسول به گزینه Game Library واقع در سمت راست بروید. در این قسمت تمامی بازی‌هایی را که بر روی PS4 بازی کرده بودید نمایش داده می‌شود.

لازم به ذکر است، در این قسمت می‌توانید بازی‌های موجود را بر اساس پلتفرم مورد استفاده نظم ببخشید و در نهایت بازی‌های دلخواه خود را بر روی پلی استیشن 5 دانلود کنید.

استفاده از دیسک‌های PS4 بر روی PS5

برای اجرای بازی PS4 روی PS5، می‌توان دیسک‌های فیزیکی را در PS5 اجرا کرد. برای این منظور باید دیسک بازی PS4 را در داخل کنسول پلی استیشن 5 قرار داد و بعد از نصب بازی مورد نظر در آن و انجام تمامی آپدیت‌های مربوطه، از اجرای بازی محبوب خود لذت برد.

استفاده از هارد اکسترنال برای اجرای بازی PS4 روی PS5

در صورتی که در گذشته از هارد اکسترنال برای ذخیره سازی بازی‌های کنسول پلی استیشن 4 استفاده می‌کرده‌اید، اکنون برای اجرای بازی پلی استیشن 4 روی پلی استیشن 5، به راحتی می‌توانید از این هارد استفاده کنید. برای این کار تنها باید هارد دیسک مذکور را از PS4 جدا کنید و به کنسول جدید متصل کنید. بدین ترتیب از تمامی بازی‌های پلی استیشن موجود روی هارد لذت ببرید.

نکته: اگر قصد فروش PS4 خود را دارید قبل از این عمل، بهتر است تمامی بازی‌های موجود در کتابخانه آن را بر روی هارد اکسترنال ذخیره کنید.

کپی کردن بازی‌های PS4 بر روی PS5 از طریق WiFi

انتقال داده از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5
انتقال داده از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5

در این روش نیازی به دانلود بازی نیست و تنها با استفاده از اتصال وای فای می‌توانید به مجموعه بازی‌های پلی استیشن 4 دسترسی داشته باشید و از اجرای آن‌ها بر روی کنسول جدید لذت ببرید. روش کار را در زیر مشاهده می‌کنید.

  1. در قدم اول به مسیر زیر بروید:

Settings > System > System Software > Data Transfer

  1. در مرحله بعد، علاوه بر اتصال هر دو کنسول به WiFi، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.
  2. پس از اتصال هر دو دستگاه به اینترنت و انتخاب بازی‌های مورد علاقه، کمی منتظر بمانید تا انتقال انجام شود.

نکته: در صورت نزدیکی دو کنسول به یکدیگر، می‌توانید از کابل LAN برای انتقال عناوین دلخواه استفاده کنید.

امیدواریم پس از مطالعه مطلب فوق و خرید گیفت کارت پلی استیشن، از اجرای بازی PS4 روی PS5 لذت ببرید.

شاید دوست داشته باشید
پیام بگذارید