فروش ویژه گیفت کارت پلی استیشن با قیمت استثنائی

معرفی اکانت دولوپر اپل و آموزش ساخت حساب کاربری آن

معرفی اکانت دولوپر اپل و نحوه ساخت اکانت

اکانت دولوپر اپل چیست؟ برای ثبت‌نام چه کارهایی باید انجام دهیم؟ پیش‌نیازهای آن چیست؟

اگر برنامه‌نویس مبتدی باشید قطعا نام اکانت دولوپر اپل به گوش‌تان خورده است. اما Apple Developer چیست؟ اگر فکر می کنید در ساخت و توسعه‌ اپلیکیشن در اپ استور، اپل بیزینس منیجر یا اپل اسکول منیجر استعداد دارید، می توانید به برنامه Apple Developer بپیوندید. با خرید اکانت Developer به نسخه‌های بتا نرم‌افزارها، قابلیت‌های پیشرفته اپ‌ها دسترسی خواهید داشت و همچنین می توانید از ابزار و قابلیت‌های پیشرفته اپلیکیشن برای ساخت، تست و عرضه افزونه‌های Safari استفاده کنید.
برای ساخت اکانت دولوپر باید سن‌تان ۱۸ یا بیشتر باشد.

انواع اکانت دولوپر اپل

۱. Individual (حقیقی): برنامه‌ها تحت عنوان نام یک شخص منتشر می شوند و سود آن نیز شخصی است.
۲. Organization (حقوقی): برنامه‌ها تحت عنوان یک سازمان و یا شرکت منتشر می شوند.
شرکت‌ها و موسسه‌های آموزشی برای ثبت و توسعه برنامه باید در پروسه ثبت نام، شماره D-U-N-S (دریافت به صورت رایگان) داشته باشند و آن را در محل مخصوص وارد کنند.
هزینه اشتراک سالانه اکانت دولوپر ۹۹دلار است.

چه کسانی می توانند در Apple Developer Program ثبت نام کنند؟

شرکت در این برنامه رایگان است. شما می توانید به طور رایگان و بدون نیاز به انجام پروسه طولانی ثبت نام، شروع به ساخت اپلیکیشن برای پلتفرم‌های اپلی کنید. تنها با داشتن اپل آیدی می توانید به Xcode، اسناد، کدهای نمونه، انجمن‌ها، Feedback Assistant دسترسی داشته باشید، نرم‌افزارهای مختلف را دانلود کنید و اپلیکیشن خود را برروی دستگاه‌های اپلی تست کنید.

توسعه اپلیکیشن اپلی حالا ساده‌تر از همیشه است. برای ساخت و طراحی برنامه برای iOS, iPadOS, macOS, tvOS و watchOS نیاز به خرید اکانت دولوپر اپل و دانلود برنامه Xcode از مک اپ استور دارید. با داشتن این دو پیش‌نیاز می توانید به راحتی اپلیکیشن‌های مختلف برای دستگاه‌های اپلی طراحی کنید. برنامه Apple Developer هرچه که برای توسعه‌ اپلیکیشن نیاز داشته باشید را در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که در بالا گفتیم، می توانید هم به صورت شخصی و هم به صورت سازمانی در برنامه اپل دولوپر ثبت نام کنید.

خرید اکانت دولووپر اپل Apple Developer – کلیک کنید

نحوه ساخت اکانت دولوپر اپل

اپل با انتشار Xcode 7 امکانی جدید برای دارندگان آیفون، آیپد و اپل تی وی فراهم کرد.
کاربران تنها با داشتن اپل آیدی با این برنامه می توانستند اپلیکیشن‌ها را sideload کنند.
با این حال، داشتن اکانت Developer برای توسعه و طراحی اپ در اپ استور و همچنین sideload کردن برنامه‌های منبع برروی پلتفرم‌های اپلی اجباری است.
برای ساخت اکانت دولوپر مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا به developer.apple.com بروید؛
  2. روی Member Center کلیک کنید؛
  3. با اپل آیدی خود وارد حساب کاربری شوید؛
    *توجه: در صورت نداشتن اکانت باید ابتدا اپل آیدی بسازید. با این روش ابتدا به صفحه ساخت اپل آیدی منتقل می شوید؛ بعد از ساخت حساب کاربری دوباره روی Member Center کلیک کنید.
  4. در صفحه Apple Developer Agreement، تیک مربع را بزنید تا موافقت خود با شرایط برنامه Apple Developer را تایید کنید.
اکانت دولوپر اپل و نحوه استفاده از آن

حالا می توانید از قابلیت sideload برنامه Xcode استفاده کنید اما برای توسعه و انتشار برنامه در اپ استور و استفاده از نسخه بتا iOS, OS X, watchOS و یا tvOS باید اشتراک اکانت دولوپر Apple را خریداری کنید.