اکانت گیت هاب پرو چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر به حرفه برنامه‌نویسی علاقمند هستید و به دلیل احتمال خطا در مسیر انجام آن، از شروع این کار هراس دارید، در این مطلب از انارگیفت، فروشگاه تخصصی خرید گیفت کارت با ما همراه باشید تا اکانت گیت هاب پرو را به شما معرفی کنیم.

حتما سر بزنید: خرید اکانت نت فلیکس

گیت هاب پرو

برنامه نویسان و GitHub Pro
برنامه نویسان و GitHub Pro

امروزه برنامه نویسی و دولوپری یکی از مشاغل پردرآمد به شمار می‌روند که بسیاری از افراد نیز به صورت فریلنسری در آن فعالیت دارند و به درآمد دلاری می‌رسند.

گیت هاب، توسعه دهندگان را در کنار هم جمع می‌کند و در رفع ایرادات برنامه‌های نوشته شده، آن‌ها را راهنمایی می‌کند؛ به طوری که نسخه‌های جدید نرم افزاری را به شکلی بسازند که هیچ گونه اشکال و خدشه‌ای در نرم‌افزار موجود ایجاد نشود.

حتما سر بزنید: خرید یوسی

ویژگی‌های گیت هاب

  • گیت هاب پرو یک سرویس طراحی شده در راستای رفع اشکالات برنامه نویسان است که با بهره‌مندی از قابلیت شبکه‌های اجتماعی، شرایط ارتباط بین برنامه نویسان را در سراسر جهان فراهم می‌کند. این ویژگی به افراد یک تیم کمک می‌کند تا در کارهای گروهی و پروژه‌ای به صورتی هماهنگ و منظم همکاری کنند و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها به دنبال خرید اشتراک گیت هاب پرو هستند.
  • افرادی که از اکانت GitHub Pro برخوردار هستند خیلی سریع در زمینه کد نویسی و فعالیت‌های مبتنی بر وب به پیشرفت شغلی می‌رسند.
  • سایت گیت هاب با ارائه کدهای منبع باز به برنامه نویسان، آن‌ها را در هر سطحی از حرفه شغلی به جلو هل می‌دهد.
  • رابط کاربری این سرویس به صورت گرافیکی و مبتنی بر وب است که بدین روش به ارتباط بین برنامه نویسان حاضر در پلتفرم کمک می‌کند.

حتما سر بزنید: خرید اکانت اسپاتی فای

روش استفاده از گیت هاب پرو

  1. شما به عنوان یک برنامه نویس مبتدی و یا حرفه‌ای، برای استفاده از خدمات و قابلیت‌های گیت هاب به اکانت گیت هاب پرو نیاز دارید. پس از خرید اشتراک GitHub Pro و نصب اپلیکیشن Git بر روی دستگاه خود، به روش زیر ادامه دهید.

نکته: اپلیکیشن Git مکانی برای دسترسی به ویژگی‌های گیت هاب پرو است.

خرید اشتراک GitHub Pro و نصب اپلیکیشن Git
خرید اشتراک GitHub Pro و نصب اپلیکیشن Git
  1. در مرحله بعد، با کلیک بر روی New Repository در گوشه سمت راست و بالای صفحه، یک پروژه جدید اضافه کنید و با نام گذاری آن و تیک زدن باکس عبارت Initialize This Repository With a README، به قسمت Create Repository بروید.

حتما سر بزنید: خرید گیفت کارت اپل

با انجام این مرحله، پروژه یا مخزن جدید برای شما ساخته می‌شود.

ایجاد پروژه جدید در گیت هاب پرو
ایجاد پروژه جدید در گیت هاب پرو
  1. اکنون برای انجام ویرایش‌ها و تغییرات مورد نظر بر روی هر بخش از پروژه، نیاز است تا انشعاب ایجاد کنید. تمامی این تغییرات به بخش اصلی پروژه به نام Master منتهی می‌شوند. در کارهای گروهی، این موضوع کمک بزرگی به شمار می‌رود، زیرا چند نفر می‌توانند به صورت همزمان بر روی بخش‌های مختلف کار کنند و سپس بر روی هسته مرکزی پروژه اعمال کنند.

برای ساخت انشعاب‌های متفاوت، به پروژه یا مخزن جدید بروید و بر روی منوی کرکره‌ای Branch: Master کلیک کنید. اکنون پس از تعیین نام شعبه،‌ بر روی Create Branch ضربه بزنید.

  1. ایجاد تغییرات بر روی یک شعبه: با رفتن به شعبه تازه ایجاد شده و کلیک بر روی فایل هدف، بر روی آیکن مداد در بالای سمت راست صفحه ضربه بزنید و ادیت‌های لازم را انجام دهید. پس از توصیف ویرایش‌های خود بر روی Commit Changes کلیک کنید. لازم به ذکر است که به هر تغییر ایجاد شده Commit می‌گویند.

یکی از مزایای پیام‌های Commit، دسترسی به تاریخچه تمامی تغییرات انجام شده بر روی یک پروژه در طول زمان است و این موضوع برای افراد حاضر در یک تیم بسیار کاربردی می‌باشد.

حتما سر بزنید: خرید گیفت کارت فری فایر

پیام‌های Commit و تغییرات هر شاخه از پروژه
پیام‌های Commit و تغییرات هر شاخه از پروژه
  1. اجرای Pull Request: افراد پس از انجام تغییرات مورد نظر خود، باید شعبه مذکور را در شعبه افراد دیگر ادغام کنند تا در نهایت به شعبه اصلی یا همان Master برسند. برای ادغام باید یک Pull Request باز کرد. این درخواست نشانگر این است که فرد مقابل از این حرکت شما آگاه شود و تغییرات ایجاد شده توسط شما را پذیرش کند. بهترین روش برای دادن Pull Request به شخص مقابل، گذاشتن نماد @ و سپس نام او در کنار آن است.

برای درخواست ادغام، به قسمت Pull Request بروید و بر روی عبارت New Pull Request ضربه بزنید. سپس در قسمت Example Comparisons، شعبه خود را پیدا کنید و آن را با شعبه Master مقایسه کنید. پس از اطمینان از تغییرات ایجاد شده بر روی Create Pull Request کلیک کنید. اکنون تغییراتی که ایجاد کرده‌اید را به طور خیلی خلاصه شرح دهید. در نهایت و در قدم آخر مجدداً بر روی Create Pull Request ضربه بزنید.

  1. ادغام تغییرات با هسته اصلی Master به تأیید یک شخص مافوق نیاز دارد، اما گاهی می‌توان به تنهایی این کار را انجام داد. برای این منظور باید بر روی گزینه Merge Pull Request کلیک کنید. اکنون با انتخاب Confirm Merge، درخواست خود را تأیید کنید. در نهایت و پس از ادغام شعبه خود در شعبه اصلی، شاخه خود را حذف کنید.

حتما سر بزنید: خرید اپل آیدی

سخن آخر اکانت گیت هاب پرو

با مطالعه مطلب فوق متوجه شدید که گیت هاب بیشتر از آن که یک سرویس برای مدیریت نسخه‌های نرم‌افزاری باشد، یک پلتفرم اجتماعی برای ارتباط برنامه نویسان در سراسر جهان است و این ویژگی به ایجاد نرم‌افزارهای کاربردی کمک می‌کند.

مبتدیان با استفاده از گیت هاب پرو قادر به شرکت در پروژه‌های کوچک و بزرگ هستند و در کنار یادگیری مهارت‌های جدید، با برنامه‌نویسان حرفه‌ای در سراسر جهان همکاری می‌کنند.

محیط گیت هاب با نمایش و تبلیغ کار افراد به برنامه نویسان در سراسر دنیا، فضایی عالی برای جویندگان کار به شمار می‌رود و تاکنون بسیاری از فریلنسرها از طریق افزایش فالورهای خود در گیت هاب کار پیدا کرده‌اند.

حتما سر بزنید: گیفت کارت پلی استیشن

نکته: برای استفاده از قابلیت‌های این سرویس باید از آی پی کشوری غیر از ایران (ترجیحاً‌‌ آمریکا) استفاده کرد.

شاید دوست داشته باشید
پیام بگذارید